Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 156
Dzisiaj odsłon: 218
Ogółem wizyt: 222 683
Ogółem odsłon: 405 867

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Kampania społeczna Asystenta Rodziny pt. ,,Jesteś Rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?”.
Kampania społeczna Asystenta Rodziny pt. ,,Jesteś Rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?”.

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini informuje, iż rusza kampania społeczna Asystenta Rodziny pt. ,,Jesteś Rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?”.Bycie rodzicem to bardzo ważna i odpowiedzialna rola, która wymaga wiele samozaparcia i cierpliwości. Od tego w jaki sposób rodzice sprawują swoją funkcję, oraz jakie mają podeście do wychowywania swoich dzieci, zależy ich osobowość, poglądy i wartości, którymi będą kierować się w swoim życiu. 
To rodzic uczy dziecko ,,co jest dobre, a co złe”, jak można postępować, a jak zachowywać się nie należy. Poprzez swoją postawę w dorosłym życiu – rodzic, staje się dla dziecka wzorem do naśladowania i autorytetem.
Od najmłodszych lat dziecko obserwując w domu zachowania i postawy swoich rodziców, relacje itp., kształtuje swoją tożsamość.
Angielski filozof – John Locke stwierdził niegdyś, że umysł dziecka jest jak tabula rasa – czysta karta, która poprzez doświadczenia zdobywane w czasie trwania życia, powoli się wypełnia.
W dzisiejszym świecie, część rodziców pochłonięta jest realizowaniem się na gruncie zawodowym, spłatą kredytów, urządzaniem mieszkania i realizowaniem się w sferach życia osobistego, co znacząco wpływa na coraz to mniejszy wymiar czasu poświęcany na wychowanie i czas spędzany ze swoimi dziećmi. 
Dziś czas i uwaga, przeznaczane dawnej dla dzieci, zamieniane są na gadżety typu: telefon, tablet, nowy rower itp. Rodzice pracują coraz więcej, coraz dłużej przebywają poza domem, a wracając do niego, poziom ich zmęczenia nie pozwala na poświęcenie swoim dzieciom wystarczająco dużo uwagi. Brak czasu dla dziecka w konsekwencji skutkuje nie tylko problemami wychowawczymi ale także osłabieniem więzi pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.
Kampania ,,Jesteś rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?” adresowana jest do rodziców i opiekunów małoletnich dzieci. Ma ona zwrócić uwagę na ilość oraz jakość czasu poświęcanego dzieciom przez rodziców.

 ewelina, 12-06-2018, odsłon: 138

Szukaj w serwisie 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

 

 

Informator

 

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0326