Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 3
Dzisiaj odsłon: 14
Ogółem wizyt: 241 522
Ogółem odsłon: 476 240

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Co to jest Partnerstwo Lokalne ?


Co to jest Partnerstwo Lokalne ?

 

     Partnerstwo lokalne polega na aktywizowaniu całych społeczności i zachęcaniu ich do współpracy przy definiowaniu lokalnych problemów i rozwiązywaniu ich w gminie. Praca w partnerstwie jest już podejmowaniem działania w trybie systemowym. Partnerami są przedstawiciele trzech sektorów: administracji publicznej – organizacji pozarządowych – biznesu. Dzięki tej różnorodności instytucjonalnej partnerzy mają szansę spojrzeć na zasoby Gminy Miękinia od każdej strony, co daje możliwość lepszej, efektywnej pracy na rzecz swojego społeczeństwa.

   Partnerstwo Lokalne tworzy  platformę współpracy pomiędzy różnorodnymi partnerami, którzy wspólnie w sposób systematyczny, trwały i z wykorzystaniem innowacyjnych metod oraz środków planują, projektują, wdrażają i realizują określone działania i inicjatywy, których celem jest rozwój lokalnego środowiska społeczno-gospodarczego i budowa tożsamości lokalnej wśród członków danej społeczności.

   Partnerstwo lokalne polega na wspólnym wypracowywaniu narzędzi, dzięki którym można wprowadzać innowacyjne rozwiązania problemów i zaspakajania potrzeb danej wspólnoty. Współdziałanie w formule partnerskiej ukazuje fakt, że partnerzy biorą współodpowiedzialność za to co się dzieje w gminie.

 

Opracowano na podstawie publikacji :

PRZEZ WSPÓŁPRACĘ DO SUKCESU. Partnerstwo lokalne na rynku pracy,pod redakcją: Sobolewski A., Romana Krzewicka R.,  Och G., Olszowska-Urban J.,
Piekutowski J., Podławiak G., Sobolewski T., Warszawa 2007

 ewelina, 16-10-2012, odsłon: 1220

Szukaj w serwisie 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Obudź czujność
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0155