Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 92
Dzisiaj odsłon: 153
Ogółem wizyt: 201 820
Ogółem odsłon: 376 858

Goście: 5Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Program Aktywizacja i Integracja ( PAI )
Program Aktywizacja i Integracja ( PAI )

 

Od marca do kwietnia 2016 r. grupa 7 klientów tut. Ośrodka - osób bezrobotnych uczestniczyło w Programie Aktywizacja i Integracja (PAI), realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Środzie Śląskiej. Celem głównym projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, dla, których Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl. ustalił III profil pomocy oraz kształtowanie aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym.

W ramach PAI uczestnicy biorą udział w dwóch zadaniach:

  • Aktywizacji Zawodowej – realizują prace społecznie użyteczne w wymiarze 10 godzin tygodniowo na terenie gminy Miękini

  • Integracji Społecznej – uczestniczą w specjalnie przygotowanych warsztatach, konsultacjach, spotkaniach ze specjalistami czy pracodawcami

 

W miesiącu marcu zgodnie z przygotowanym harmonogramem 7 uczestników brało aktywny udział w blokach integracji zawodowej oraz społecznej. W ramach integracji zawodowej uczestnicy wykonywali prace społeczno- użyteczne. Natomiast w ramach integracji społecznej odbyło się 13 spotkań m.in. spotkanie z doradcą prawnym, psychologiem, indywidualne spotkania/ konsultacje z pracownikami socjalnymi czy asystentem rodziny.

W ramach integracji społecznej uczestniczy projektu odbyli spotkanie z potencjalnym pracodawcą oraz mogli „sprawdzić się” jako wolontariusze działający na rzecz wsi, w których mieszkają.

 

W miesiącu kwietniu uczestnicy również będą wykonywać prace społeczno- użyteczne oraz będą uczestniczyć w blokach integracji społecznej, specjalnie przygotowanych przez tut. Ośrodek.ewelina, 06-05-2016, odsłon: 623

Szukaj w serwisie 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Obudź czujność
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0307