Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 3
Dzisiaj odsłon: 8
Ogółem wizyt: 241 522
Ogółem odsłon: 476 234

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Jak wygląda proces mediacji ?


Jak wygląda proces mediacji ?

 

    Rozpoczęcie procesu mediacyjnego następuje na wniosek jednej stron, który należy złożyć w GOPS w Miękini. Następnie mediator spotyka się z każdą ze stron osobno na tzw. posiedzeniu wstępnym (informacyjnym) i zapoznaje strony z zasadami procesu mediacyjnego. Jeżeli uczestnicy sporu wyrażą zgodę na udział w mediacji i osobę mediatora, wówczas każdy z osobna przedstawia swój punkt widzenia sporu. Następnym etapem mediacji są wspólne spotkania stron w obecności mediatora, podczas których strony mają możliwość poznania swoich potrzeb i oczekiwań, zdefiniowania kwestii spornych oraz przedstawienia propozycji ich rozwiązania. Mediator pomaga stronom w wypracowaniu satysfakcjonującego je porozumienia, które może mieć formę pisemnej ugody.

    Konsultacje w Punkcie Mediacyjnym mogą być wspierane przez specjalistów z Punktu Konsultacyjnego tj. przez psychologa, doradcę prawnego lub terapeutę uzależnień.

Z ważnych powodów mediator może przerwać lub zakończyć postępowanie mediacyjne przed zawarciem ugody np. jeśli strona z uwagi na swój stan fizyczny lub psychiczny nie może efektywnie uczestniczyć w mediacji lub jeśli mediator stwierdzi, że ze względu na eskalację konfliktu nie ma szans na osiągnięcie porozumienia.ewelina, 09-10-2012, odsłon: 950

Szukaj w serwisie 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Obudź czujność
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0857