Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

„Opaski bezpieczeństwa” dla seniorów w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów 2023”

Utworzono dnia 04.09.2023

„Opaski bezpieczeństwa” dla seniorów w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów 2023”
Program pozwala na zapewnienie opieki na odległość za pomocą opaski bezpieczeństwa lub innego typu urządzenia bezpieczeństwa.
W ramach Programu zakupionych zostało 41 sztuk opasek bezpieczeństwa umożliwiających bezpłatny dostęp seniorów w wieku 65 lat i więcej do tzw. opieki bezpieczeństwa. Opaska bezpieczewństwa to urządzenie elektroniczne, zakładane na nadgarstek wyposażone w kartę SIM i kabel zasilający, z możliwością połączenia głosowego z Centrum Teleopieki, pozwalające na monitorowanie funkcji życiowych, wyposażone m.in. w przycisk SOS (alarmowy), detektor upadków, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, przypomnienie o zażyciu leków, medyczne pomiary tętna i saturacji. Opaski są połączone z systemem obsługi ratowników i pracowników medycznych 24h/dobę . To rozwiązanie przeznaczone szczególnie dla osób samotnych, niepełnosprawnych, długotrwale chorych lub takich, które w ciągu dnia lub nocy pozostają bez opieki innych osób.
Obecnie z „opaski bezpieczeństwa” korzysta 41 seniorów z naszej gminy, którzy zgłosili chęć przystąpienia do programu.
Realizacja zadania wspierającego seniorów jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Gminę dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 27 914 złotych. Wartość zadania wyniosła 34 941,60 złotych.

Ulotka - opaska dla senioraUlotka - instrukcja użytkowania opaski
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny