Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Kampania społeczna "Bezpieczny senior"

Utworzono dnia 19.05.2022

W ramach kampanii społecznej ,,Bezpieczny senior’’ miesiąc maj Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini poświęa oszustwom jakimi mogą paść osoby starsze.
Każdego dnia w Polsce odbywa się kilkadziesiąt pokazów i prezentacji, na których głównie osoby starsze są zachęcane do zakupu produktów wątpliwej jakości i pochodzenia po zawyżonych cenach oraz wprowadzane w błąd na temat ich rzekomego leczniczego działania. Podczas tych spotkań ludzie, często nieświadomie, myślą, że odbierają nagrodę wygraną w losowaniu, a tak naprawdę zakupują dodatkowe zbędne produkty.
PRZESTRZEGAJ DZIADKÓW przed uczestnictwem w tego typu wydarzeniach. Poproś ich aby udział w takim wydarzeniu skonsultowali z tobą. Jeśli mimo wszystko twoi dziadkowie kupią coś w trakcie takiego pokazu – powiedz im, że mają 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej poza siedzibą przedsiębiorstwa. Przypomnij, że takie oświadczenie należy złożyć na piśmie i wysłać do firmy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Niech dziadkowie nie zapomną zwrócić zakupionego towaru!

Umowa, podpis

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny