Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Kampania społeczna i projekt socjalny pod nazwą "Aktywny Senior".

Utworzono dnia 06.06.2024
Szanowni Mieszkańcy Gminy Miękinia, przypominamy, że wraz z początkiem czerwca ruszyła kampania społeczna pod nazwą "Aktywny Senior" oraz projekt socjalny pod nazwą "Aktywny Senior – Ogródek Seniora”.
 
Celem projektu jest wsparcie i mobilizacja seniorów w stworzeniu i utrzymaniu małego przydomowego ogródka.
Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacja Drzewko Szczęścia, która obdarowała seniorów biorących udział w projekcie sadzonkami krzewów i drzewek oraz kwiatów, za co bardzo dziękujemy!
 
Poniżej przedstawiamy zdjęcia pierwszego z zagospodarowanych ogródków.
 
Informujemy również, że celem kampanii i projektu pn. "Aktywny Senior" jest promowanie zdrowego stylu życia i zachowań prozdrowotnych, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, które znacząco wpływają na czas i jakość życia seniorów, a tym samym na ich niezależność i samodzielność.
 
Zadaniem kampanii jest także uświadomienie Seniorom, że w każdym wieku można, a wręcz należy dbać o siebie, korzystać z dostępnych form spędzania czasu, jakie zapewnia środowisko lokalne oraz uczestniczyć w życiu społecznym.
 
Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony internetowej pod adresem http://www.gops.miekinia.pl oraz naszych kont w mediach społecznościowych. Będziemy na nich zamieszczać treści dotyczące sposobów spędzania aktywnie czasu, propozycji zajęć ruchowych, spotkań i wydarzeń dedykowanych Seniorom.
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny