Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Kampania społeczna pn. "Obudź czujność!"

Utworzono dnia 21.10.2020

Pracownicy tutejszego Ośrodka, podczas wizyt w wielu gospodarstwach domowych, dostrzegają brak urządzeń alarmujących zagrożenie jak i brak dostatecznej wiedzy na temat zagrożenia, jakie niesie za sobą m.in. użytkowanie niesprawnych urządzeń grzewczych, nieszczelnych przewodów kominowych itp.
Nierzadko ludzie bagatelizują te usterki, nie mając pojęcia o niebezpieczeństwie. Niestety każdego roku wraz ze zbliżającym się okresem zimowym w Polsce dochodzi do kilku tysięcy zatruć tlenkiem węgla- w tym kilkadziesiąt ze skutkiem śmiertelnym oraz zatruć dymem.

Celem kampanii jest uświadomienie mieszkańcom gminy Miękinia zagrożeń związanych z tlenkiem węgla - potocznie zwanego czadem oraz uświadomienie konieczności posiadania urządzeń alarmujących występowanie szkodliwej substancji w domu.
Podczas kampanii przyjrzymy się bliżej urządzeniom, które sygnalizują tlenek węgla oraz dym i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy czujnik tlenku węgla może być wykorzystywany jako czujnik dymu?


Kampania jest skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Miękinia, a jej celem jest również edukacja dzieci, młodzieży i osób starszych w temacie bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych oraz zachowania i reagowania podczas zagrożenia związanego z zaczadzeniem.

Ulotka "Nie lekceważ zagrożenia!"

 

Zdjęcie domu przedstawiające miejsca powstawania tlenku węgla

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny