Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Program Stypendialny Horyzonty

Utworzono dnia 07.01.2022
 
Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego (Fundację EFC) od 2009 r. przyznaje stypendia młodzieży pochodzącej z małych miejscowości, która chce się dalej rozwijać w liceach i technikach w dużych miastach, a bez wsparcia finansowego nie mogłaby tego zrobić.
Od 15 lutego do 31 marca 2022 r. prowadzimy rekrutację do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków.
Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
● Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
● Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
● Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
● Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.
● Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty społeczne i obywatelskie.
● Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Nasze zaproszenie kierujemy do uczniów klas ósmych, kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 1550 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC. We Wrocławiu nasi stypendyści uczą się w VIII Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Nr 10 przy Elektronicznych Zakładach Naukowych, a mieszkają w Bursie Adept we Wrocławiu przy ul. Jemiołowej.
Ze stypendium Horyzonty w ciągu jedenastu lat skorzystało blisko tysiąc osób. Zdecydowana większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych, polskich uczelniach, a niektórzy wybrali studia za granicą. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą, budujemy i realizujemy działania, w których staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby stypendystów.
Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC. Zapraszamy również do kontaktu z koordynatorką programu w województwie dolnośląskim p. Agnieszką Markowską pod numerem tel. 696 650 067
Zapraszamy!
Baner informacyjny
 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny