Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Projekt pn. "Bezpieczeństwo osobiste seniorów"

Utworzono dnia 05.06.2023
W dalszym ciągu trwa projekt pn. "Bezpieczeństwo osobiste seniorów" pod patronatem Pana Burmistrza Jan Marian Grzegorczyn
W ramach projektu od marca br. prowadzone były cykliczne spotkania z psychologiem, prawnikiem i terapeutą ds. uzależnień.
Seniorzy również w trakcie zajęć sportowych, pod czujnym okiem instruktora, przygotowują się do planowanych na jesień warsztatów z samoobrony, które prowadzić będzie instruktor Krav Magi.
Na kolejne miesiące zaplanowane są spotkania z przedstawicielami ochrony zdrowia, na których seniorzy będą mogli nabyć umiejętności z pierwszej pomocy, m.in z pomocy przedmedycznej przy udarach czy wylewach, spotkania z przedstawicielami służb tj.policja, straż miejska, OSP oraz będą kontynuowane spotkania z terapeutą ds. uzależnień.
Przy współpracy Nadleśnictwo Miękinia, Lasy Państwowe oraz Sanepid Środa Śląska planowane jest spotkanie na szkółce leśnej w Mrozowie, podczas którego seniorzy najpierw wezmą udział w wykładzie dotyczącym grzybów, ich podziału i rozróżniania, a później razem z przedstawicielem nadleśnictwa przejdą się po ścieżce dydaktycznej, czyżby w poszukiwaniu grzybów????.
 
Plakat projektu - seniorzy w parku spacerują, ćwiczą i rozmawiają

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny