Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

UWAGA NA OSZUSTA DZIAŁAJĄCEGO METODĄ „NA PRACOWNIKA ENERGETYKI”

Utworzono dnia 05.01.2023

 

Średzcy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu przed oszustem, który pod pretekstem naprawy instalacji elektrycznej, wchodzi do mieszkań i okrada domowników.

Do zdarzenia, w wyniku którego dwie kobiety w wieku 69 i 71 lat straciły kosztowności warte kilka tysięcy złotych, doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie

 Środy Śląskiej. Jak ustalili policjanci, 69-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podając się za pracownika energetyki twierdził, że musi sprawdzić stan instalacji elektrycznej i w tym celu potrzebuje elementów metalowych, które przewodzą prąd, a najlepiej złota. Wówczas kobieta przekazała mężczyźnie złotą biżuterię. Sprawca następnie wykorzystując jej nieuwagę, zabrał pokrzywdzonej kosztowności. W ten sam sposób oszust wprowadził w błąd i okradł jej 71-letnią sąsiadkę.

W wyniku działania sprawcy pokrzywdzone straciły złotą biżuterię w postaci pierścionków, obrączki, łańcuszków, medalików i kolczyków o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby zachować ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosować wobec niech zasadę ograniczonego zaufania. Należy weryfikować cel wizyty osób, które „stają w naszych drzwiach”, podając się za przedstawicieli różnych instytucji i chcą coś sprawdzić w mieszkaniu, czy zainstalować, czy też proponują podpisanie nowej, oczywiście „korzystniejszej” umowy.

Aby potwierdzić wiarygodność osoby i cel jej wizyty należy zadzwonić do danej firmy, czy instytucji. Jeśli już zdecydujemy się wpuścić osobę do mieszkania, nie zostawiajmy jej samej, zadbajmy o to, żeby nie być samemu i by ktoś nam towarzyszył. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przekazywać obcym pieniędzy i rzeczy wartościowych.

Apelujemy nie tylko do osób starszych, aby zachowali ostrość, ale również do młodszych członków rodzin, by przestrzegali seniorów przed oszustami i stosowanymi przez nich różnego rodzaju metodami.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

KPP Środa Śląska

 

https://sroda-slaska.policja.gov.pl/dsr/aktualnosci/bieza/85276,UWAGA-NA-OSZUSTA-DZIALAJACEGO-METODA-NA-PRACOWNIKA-ENERGETYKI.html

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny