Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

Kampania społeczna pn. ,,Bezpieczny senior’’

Utworzono dnia 15.06.2022

W ramach kampanii społecznej ,,Bezpieczny senior’’ miesiąc czerwiec pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini poświęcają na uświadamianie seniorów o zagrożeniach związanych z bagatelizowaniem obowiązku czytania i analizowania każdego rodzaju dokumentów wymagających własnoręcznego podpisu.
Niepożądane i wywierające niekorzystne skutki finansowe umowy to często występujący problem wśród osób starszych. Niektóre zawarte w nich postanowienia są często pisane niezrozumiałym językiem prawniczym lub drobnym drukiem.

Szanowni mieszkańcy Gminy Miękinia, Wy również pamiętajcie o tym i przypominajcie swoim najbliższym i znajomym o konieczności analizowania treści dokumentu przed podpisaniem. Jeżeli mają jakiekolwiek wątpliwości co do zawartej w nim treści lub coś jest dla nich niezrozumiałe mogą to skonsultować z osobą do której mają zaufanie. Zapewnijcie Państwo swoich dziadków, że w takich sytuacjach na Ciebie również zawsze mogą liczyć, a także mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Kościuszki 18A w Miękini w każdy wtorek od godziny 8:00 do godziny 12:00 i środy od godziny 13:00 do godziny 17:00. Przyjmowanie zgłoszeń na nieodpłatne porady odbywa się wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 71/3968953.

Starsza osoba

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny