Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini

„Lato w Internecie ogłoszenie dało, kto chce się z nim spotkać, ten ma czasu mało”

Utworzono dnia 14.08.2023

…. i z tego powodu w minioną sobotę grupa dzieci z terenu gminy Miękinia ruszyła na 14-dniowy wypoczynek letni do Radkowa, miasteczka położonego u stóp najwyższej góry Gór Stołowych – Szczelińca Wielkiego, w malowniczej dolinie rzeki Pośna, miejscowości której głównym atutem jest  położenie i wiele atrakcji Gór Stołowych dostępnych w zasięgu ręki.

Wypoczynek dla dzieci nieodpłatnie zorganizowało biuro turystyczne „KON TIKI” Łabaz i Grochantz  spółka jawna z Wrocławia, które realizuje w tym zakresie zadanie w ramach przetargu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Uczestnicy wyjazdu są zakwaterowani w ośrodku wczasowo-kolonijnym, w niedalekiej odległości od centrum Radkowa, w pobliżu przecięcia się licznych szlaków turystycznych. Mają dostęp do bogatego zaplecza rekreacyjno-sportowego, na którym znajdują się boiska  do piłki plażowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz do mini piłki nożnej, plac zabaw oraz miejsca wyznaczone na organizację ognisk. .

Podczas pobytu promowany będzie m.in. aktywny wypoczynek (zajęcia rekreacyjno-sportowe) i działania edukacyjne (poznawanie przyrody, krajobrazu, geografii, historii          i kultury regionu). Dzieci będą mogły również wziąć udział w zajęciach z zakresu animacji   i edukacji kulturalnej, a także działaniach kształtujących umiejętności współżycia społecznego.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra wychowawców. Dzieciom życzymy bezpiecznego wypoczynku, uśmiechu i dobrej zabawy.

Zdjęcie krajobrazu górskiego
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny